f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Клуб «Стратеги про стратегію» відкрився в Будинку кіно

17.11.2013

12 листопада в Будинку кіно відбулося перше засідання клубу Сергія Тримбача «Стратеги про стратегію». Гостем клубу став письменник, дипломат, мислитель, один із найпомітніших літераторів та громадських діячів покоління 1960-х Юрій Щербак. 

 
Юрій Щербак презентував два своїх найновіших романи – «Час смертохристів: Міражі 2077 року» та «Час Великої Гри. Фантоми 2079 року» – і також прочитав лекцію про розстановку сил на сучасній політичній мапі світу й можливі зміни в майбутньому. На його думку, США залишатиметься світовим лідером щонайменше до 2025 року – наразі Америці складає відчутну конкуренцію Китай і в майбутньому його позиції посилюватимуться.

Пан Щербак відзначив зростання націоналізму – етнічного, політичного і ресурсного – як одну з головних тенденцій сучасного світу.

А щодо майбутнього України, виокремив три сценарії: песимістичний, за яким авторитаризм правлячої партії переростає в диктатуру білоруського зразка під контролем Росії; оптимістичний – через 2-4 роки, після демократичних виборів, країна чітко визначає шлях євроінтеграції й починає сповідувати європейські цінності; невизначений – існування всередині країни взаємовиключних явищ (свобода–несвобода, проукраїнські–антиукраїнські рухи), які породжують стагнацію. 

Наступне засідання клубу заплановане на грудень. 

 

НСКУ

30 жовтня, середа, Синій зал Прем’єра документального фільму «СЛЬОЗА КАТА»

2 листопада, субота, Синій зал Прем’єра документального фільму «Табір (лолі калі шуба)»

5 листопада, вівторок, Малий зал Зустріч з письменником Юрієм Макаровим та презентація роману «Без чверті десять»