f y
Національна спілка кінематографістів України

Нагороди

2012 рік

01.01.2013

21.01.2012

Петра Бенюка нагороджено орденом "За заслуги" ІІІ ступеня

З нагоди Дня Соборності та Свободи України Президент Віктор Янукович підписав указ Про відзначення державними нагородами України.

Орденом "За заслуги" ІІІ ступеня нагороджено Петра Михайловича Бенюка, актора Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, члена Національної спілки кінематографістів України.

president.gov.ua

27.01.2012

Члени Спілки кінематографістів України - лауреати "Золотого орла"

На московській кіностудії Мосфільм 27 січня пройшла щорічна церемонія нагородження кінопремією «Золотий орел». Серед лауреатів – члени Національної спілки кінематографістів України. Богдана Ступку відзначили за роль другого плану у фільмі "Дім" Олєґа Поґодіна, фільм "Єлєна" продюсера Олександра Роднянського визнано найкращим ігровим фільмом. Також стрічка перемогла у номінаціях "найкраща режисерська робота" (Андрєй Звяґінцев) та "найкраща операторська робота" (Міхаіл Крімчан). Інший продюсерський проект Олександра Роднянського - фільм Алєксандра Міндадзе "В суботу" – здобув приз за найкращий сценарій. У створенні фільму про перші дні після Чорнобильської катастрофи брала участь і Україна (SOTA Cinema Group, продюсер – Олег Кохан).

У номінації "найкраща робота художника з костюмів" відзначено членкиню кримського вдділення НСКУ Анну Кузнєцову, за роботу над телефільмом "Майстер і Марґаріта".

Національна спілка кінематографістів України рада вітати лауреатів!

НСКУ, за інформацією прес-служби SOTA Cinema Group, "Телекритика""Дзеркало тижня"

03.04.2012

Документальний фільм Сергія Буковського отримав нагороду Globe-Gold

Документальний фільм Сергія Буковського «Україна. Точка відліку» (спільного виробництва з Film.ua та фондом Леоніда Кравчука «Перспективна Україна») отримав нагороду Globe-Gold у підкатегорії «Документальний політичний фільм» World Media Festival.

У свою чергу, серіал «Балада про Бомбера» (спільне виробництво Film.ua і «Шпиль») виграла Globe-Silver в підкатегорії «Міні-серіал». Про це повідомляється на сайті Film.ua. Церемонія вручення World Media Festival пройде 9 травня в Німеччині у Гамбурзі. Крім нагороди в підкатегорії, фільм «Україна. Точка відліку» має можливість отримати Globe-Grand Award в категорії «Документальний фільм», а також Globe-Grand Prix як кращий фільм фестивалю.

На фестиваль було подано 580 заявок з таких країн, як Австралія, Австрія, Бельгія, Канада, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Великобританія, Індонезія, Ірландія, Італія, Японія, Люксембург, Малайзія, Норвегія, Філіппіни, Польща, Португалія, Сінгапур, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Нідерланди, Тринідад і Тобаго, США.

World Media Festival - глобальний фестиваль сучасних засобів масової інформації, який був створений у 2000 році. Він об'єднує провідних спеціалістів відділів комунікацій, маркетингу, реклами та радіомовних компаній з багатьох країн світу з творчими людьми з продакшнів.

ПРО

08.04.2012

Член НСКУ – лауреат премії "НИКА"

8 квітня 2012 року в Росії відбулася XXV Урочиста церемонія вручення Національної кінематографічної премії "НИКА" за 2011 рік.

Серед лауреатів - український звукооператор, член НСКУ Володимир Літровник, він одержав нагороду в номінації "Найкраща робота звукорежисера" за фільм Петра Буслова "Висоцький. Спасибі, що живий".

Національна спілка кінематграфістів Укарїни тішиться з того, що може привітати Володимира Літровника з успіхом і зичить подальших здобутків!..

02.06.2012

Іллєнко та Войтюк здобули нагороди кінофестивалю "Золотий витязь"

Стрічки українських режисерів здобули нагороди XXI Міжнародного кінофестивалю «Золотий витязь» у Омську. Про це повідомляє «Российская газета».

Картина «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» Михайла Іллєнка перемогла у номінації «Ігрові повнометражні фільми», поділивши золоту нагороду із фільмом «Будинок вітру» В'ячеслава Златопольського.

Стрічка «Платон Ангел» здобула першість у категорії «Телевізійні ігрові фільми». Нагадаємо, у в одній із головних ролей у фільмі задіяно Богдана Ступку. «Платон Ангел» переміг поряд із картинами «Жуков» Олексія Мурадова і «Достоєвський» Володимира Хотиненка.

«Телекритика»

05.06.2012

Українські лауреати XV Бердянського кінофестивалю

Ґран-прі XV Бердянського міжнародного кінофестивалю отримала українсько-російсько-німецька стрічка режисера Ахіма фон Борріса «4 дні в травні».

Лауреатом у номінації «Найкраща чоловіча роль другого плану» став Віктор Андрієнко, у номінації «Найкраща жіноча роль другого плану» - Ольга Гришина, нагородою за епізодичну роль відзначено Олександра Ігнатушу. Останні три відзнаки актори вибороли за гру у фільмі «ТойХтоПройшовКрізьВогонь».

Стрічка Star Media «Справа гастронома №1» отримала нагороди у чотирьох категоріях: «Найкращий серіал» (режисер Сергій Ашкеназі), «Найкраща чоловіча роль» (Сергій Маковецький), «Найкраща жіноча роль» (Марія Шукшина).

«Телекритика»

07.06.2012

Дмитро Томашпольський - лауреат премії "Петрополь"

У Санкт-Пєтєрбурзі, Росія, відбулася церемонія вручення 14 мистецької премії "Петрополь". Серед лауреатів цього року - український режисер, секретар Національної спілки кінематографістів України Дмитро Томашпольський - "За створення поетичного образу Анни Ахматової засобами кінематографа". Вперше лауреатом премії став українець. Також Дмитрові Томашпольському присвоїли відзнаку від засновника петербурзької мистецької групи «Митьки», художника Дмітрія Шаґіна...

09.07.2012

"Відкрита ніч. Дубль 16" – переможці

З 6 на 7 липня 2012 року у Києві, а також у у Дніпродзержинську, Запоріжжі, Каневі, Копичинцях (Тернопільщина), Івано-Франківську, Львові, Миколаєві, Полтаві, Прилуках та Чернівцях, а також на хуторі Обирок, що поряд з Батурином на Чернігівщині, відбувся кінофестиваль «Відкрита ніч. Дубль-16».

Близько тисячі осіб зібралися на набережній Дніпра ввечері 6 липня, щоб переглянути конкурсну та позаконкурсну програму цьогорічної «Відкритої Ночі». Всього до неї увійшло 35 короткометражних стрічок, і серед них 20 конкурсних фільмів. Цьогорічний фестиваль відбувся новому і поки незнайомому для широкої публіки місці – на майданчику художної галереї АРТ-причал, куратором якої є відомий фотохудожник Олександр Ктиторчук.

Диплом фільму за найкращий сценарій – фільм «Борода», реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук

Диплом за найкращу операторську роботу – фільм «Миколине поле», оператор Руслан Коломієць

Диплом за найкращу кіноновелу – фільму «Невигадана історія», реж. Артем Антонченко

Диплом за відкриття фестивалю – актору Тимофію Антропову за роль головного героя у фільмі «Тимка»

Диплом за концептуальність анімафільму – «Без кінця», реж. Катерина Чепік

Приз за найкращий анімаційний фільм – «Чистий», реж. Олена Потьомкіна

Приз за найкращий ігровий фільм – «Перше побачення», реж. Андрій Павлюк

Ґран-прі фестивалю – фільм «Manu 18 374», реж. Мирон Латик

kinokolo.ua

09.07.2012

«Будинок із башточкою» Єви Нейман – лауреат Карлових Вар

«Будинок із баштою» Єви Нейман отримав головний приз конкурсної програми «Зі Сходу на Захід»

Журі 47-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах відзначило українську стрічку. «Будинок із баштою» Єви Нейман здобув головний конкурсної програми форуму «Зі Сходу на Захід». Про це повідомляє прес-служба телеканалу «1+1».

Загалом у зазначеній програмі змагалися 12 картин з усього світу. Режисер «Будинок із баштою» здобула премію у розмірі 20 тисяч доларів...

«Телекритика»

24.07.2012

Українські переможці Третього Одеського МКФ

Спеціальної згадки Міжнародного журі "за крок до відродження українського кіно" було удостоєно фільм режисера Валентина Васяновича "Звичайна справа" (Україна, 2012). Також фільм одержав нагороду "Дон Кіхот" від Міжнародної федерації кіноклубів (FICC).

Диплом Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) отримав фільм Українського національного конкурсу "Гамер" режисера Олега Сєнцова.

Найкращим фільмом Українського національного конкурсу члени журі назвали картину "Чемпіони з підворіття" режисера Ахтема Сейтаблаєва. Журі вручило три спеціальних дипломи: повнометражному фільму Олега Сєнцова "Гамер" та двом короткометражним фільмам за "оригінальність ідеї та операторську роботу" - "День незалежності" Антоніни Ноябрьової і "Красива жінка" Альони Алимової.

На пітчинґу Третього Одеського МКФ Приз у розмірі 25 000 гривень отримав режисер Олег Сєнцов за проект кримінальної драми "Носоріг".

13.08.2012

Фільм Мирослава Слабошпицького отримав "Cрібного леопарда" на фестивалі у Локарно

Про цей йдеться на сайті кінофестивалю.

Фільм "Ядерні відходи" (з циклу "Україно, Goodbye!") розповідає камерну історію про чоловіка і жінку, які працюють у зоні відчуження.


Продюсерами фільму виступили Володимир Тихий, Ігор Савиченко і Денис Іванов.

"Українська правда"

22.09.2012

"Очерет" Руслан Батицького – лауреат премії ім. Тарковських

На здобуття премії на загалом претендували 50 фільмів з України та Росії.

Міжнародна премія ім. Тарковських в царинах поезії та кіно заснована 2007 року. Премія присвячена пам’яті Арсенія та Андрєя Тарковських – видатних поета й режисера, чия творчість увійшла до золотого фонду світової поезії та кіномистецтва. Її зафундовано з метою підтримки найкращих зразків класичної сучасної поезії, а також відродження найкращих традицій авторського ігрового й документального кіно України й Росії.

СЦЕНАРНА МАЙСТЕРНЯ

23.09.2012

Українські переможці ХХІ Відкритого фестивалю країн СНД, Латвії, Литви та Естонії

Переможцем конкурсу короткометражних фільмів під назвою „Границы шока» став фільм українського режисера Мирослава Слабошпицького „Ядерні відходи”. У конкурсі спільних проектів перемогли „Змішані почуття”, де автором сценарію киянка Наталя Ворожбит.

Журі гільдії кінокритиків Росії присудило приз фільму „ТойХтоПройшовКрізьВогонь” Михайла Іллєнка з формулюванням „За поетичну магію і магічний реалізм”. Іллєнко отримав і спеціальний диплом великого журі.

27.09.2012

"Будинок з башточкою" відзначено на МКФ у Батумі

Спеціальний приз журі Батумського міжнародного кінофестивалю здобула українська режисерка Єва Нейман за свій останній фільм "Будинок з башточкою".

30 жовтня, середа, Синій зал Прем’єра документального фільму «СЛЬОЗА КАТА»

2 листопада, субота, Синій зал Прем’єра документального фільму «Табір (лолі калі шуба)»

5 листопада, вівторок, Малий зал Зустріч з письменником Юрієм Макаровим та презентація роману «Без чверті десять»